PARAFIA ŚWIĘTEJ GERTRUDY I ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA W TARNOBRZEGU


Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie:
Ogłoszenia – XII Niedziela Zwykła, 19 czerwca 2022

  1. Od poniedziałku do niedzieli Diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Program do pobrania poniżej. Bardzo proszę wszystkich o włączenie się w poszczególne stacje kongresowe. W poniedziałek w Stalowej Woli wszyscy ludzie pracujący od 15, w środę osoby starsze i chorzy na Serbinowie od 15, w sobotę w Sulisławicach wszystkie rodziny i małżeństwa od 9, a szczególnie w niedzielę 26 czerwca na zakończenie Kongresu w Sandomierzu w kościele seminaryjnym o godz. 10, potem procesja do katedry i Msza święta o godz. 11 z udziałem wszystkich wspólnot i grup duszpasterskich. Udajemy się swoimi samochodami lub można zorganizować busa. Bardzo proszę o zgłoszenie chęci udziału dziś w niedzielę, aby przekazać organizatorom ilość osób z parafii.
  2. Dziękuję wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała oraz za udekorowanie okien: siostrom dominikankom, strażakom, wspólnotom parafialnym, radzie parafialnej, LSO, siostrze organistce, i zakrystiance, dzieciom i wszystkim obecnym. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom wyznaczonych ulic za przygotowanie pięknych ołtarzy dla Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pierwszy ołtarz przygotowali mieszkańcy ul. ul. Warszawskiej od Sandomierza do Ośrodka Zdrowia i ul. Nizinnej. Drugi ołtarz mieszkańcy ul. Koćmierzów, Piaski, Szklanej, Wiosennej, Starowiśle i Brzęczki. Trzeci ołtarz mieszkańcy ul. Górki, Warszawskiej od Tarnobrzega do Ośrodka Zdrowia i Jasień. Czwarty ołtarz mieszkańcy ul. Sobowskiej, Zagórze i Zacisznej. Msza święta w intencji przygotowujących I ołtarz będzie odprawiona 7 sierpnia o godz. 10:30, drugi ołtarz 18 czerwca o godz. 18, trzeci ołtarz 21 sierpnia o godz. 10:30, czwarty ołtarz 28 sierpnia o godz. 10:30.
  3. Trwa oktawa Bożego Ciała. W czwartek zakończenie oktawy i błogosławieństwo dzieci i wianków. Procesja po Mszy świętej o godz. 18. We czwartek z racji Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego dodatkowo Msza święta o godz. 9 i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji przebłagania za grzechy przeciwko Eucharystii do Mszy popołudniowej o godz. 18.
  4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie ma postu piątkowego.
  5. Msza święta na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8. Spowiedź święta na zakończenie roku szkolnego codziennie o 17:30.
  6. Msza święta za zmarłych na cmentarzu parafialnym będzie w ostatnią niedzielę czerwca czyli 26 czerwca o godz. 16. Taca i kwesta cmentarna zbierane od 8 do 16 przeznaczone będą na dokończenie remontu ogrodzenia i utrzymanie cmentarza. Nie będzie Mszy w kościele o 17.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. W LIPCU (OD 4 DO 30 LIPCA) MSZE ŚWIĘTE NA TYGODNIU o godz. 17:00.
  9. Bóg zapłać za posprzątanie naszego kościoła w ostatnim czasie. Bardzo proszę kolejne osoby, by zadbały o piękno i czystość Domu Bożego.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Was Bogu w naszych modlitwach.

Aktualności:

Program Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego (20-26 czerwca 2022)
Tutaj możesz pobrać w formacie pdf program Kongresu.
Pobierz program ...


Podręczniki dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 8 na rok szkolny 2022/2023

od 1 września 2022 roku wchodzą nowe podręczniki, dostosowane do nowej podstawy programowej z religii. Nowe katechizmy będą obowiązywały w klasach 3 i 7 w szkołach podstawowych.
Tutaj możesz pobrać w formacie pdf wykaz podręczników dla dzieci ze szkoły podstawowej do nauki religii w klasach I-VIII na rok szkolny 2022/2023.
Pobierz wykaz ...


Kartka do modlitwy wypominkowej
Pobierz kartkę w formacie PDF >>>
Projekt, grafika, programowanie: DW Copyright © 2013-2022 by Parafia św. Gertrudy i św. Michała Archanioła w Tarnobrzegu